Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bojanowie

Kolejne propozycje spędzania czasu wolnego:)

Utworzono dnia 03.04.2020

Kochani uczestnicy i ich opiekunowie.
Plany na weekend?
Zostać w domu!
Przecież w domu wcale nie musi być nudno.

 

Poniżej link z inspiracjami jak wykonać w domu w łatwy i prosty sposób np. baranki.
https://www.arbuziaki.pl/jak-zrobic-baranka-wielkanocnego-az-24-pomysly/?fbclid=IwAR2IjPfaPePQK3j9L47h_CJvVNMcxGQrgepco58UL9RZ6KPzKWZL89c6VoQ

Pokażemy także jak wykonać pisanki metodą decoupage:)
Materiały potrzebne do wykonania pisanki decoupage:
1. jajko styropianowe
2. serwetka papierowa z wybranym motywem
3. nożyczki
4. klej do decoupage
5. pędzelek z miękkiego włosia
6. lakier błyszczący
7. wstążeczka
8. szpilka z kolorową główką
Pisanki decoupage: krok pierwszy
Zaczynamy od serwetki papierowej, której wzór musicie wyciąć. Wycięty wzór serwetki rozwarstwiamy. Serwetka składa się zazwyczaj z 3 warstw, dlatego do przyklejenia wzoru potrzebna wam będzie tylko warstwa wierzchnia z nadrukiem.
Pisanki decoupage: krok drugi
Kolejnym krokiem jest naklejenie wzoru serwetki na jajko styropianowe. Do tego typu prac w decoupagu starajcie się używać pędzla z miękkim włosiem. Łatwiej wam będzie nakładać klej, nie uszkadzając serwetki.
Pisanki decoupage: krok trzeci
Następny etap to nałożenie lakieru ochronnego inaczej zwanego werniksem. 
Pisanki decoupage: krok czwarty
Jednym z ostatnich kroków do ukończenia pisanki jest zamaskowanie paska, który każde jajko styropianowe posiada. Do tego może wam posłużyć wstążeczka, ale konturówka czy brokat też będzie wyglądał ciekawie. Jeśli zdecydujecie się na wstążeczkę, jej końce przyszpilcie szpileczką z kolorową główką jako dodatkowy element dekoracji. Na koniec kokardka i obcięcie nadmiaru wstążki.
Gotowe! Prawda, że proste?

Nawet nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne świata.Zebraliśmy dla Was listę 60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli, które można zwiedzać wirtualnie.

Zapraszamy do wirtualnych podróży!
https://www.airpano.com/360photo/Taj-Mahal-India/


Na koniec kolejna porcja ćwiczeń, tym razem rozgrzewających:) 
Bo jak wiadomo: W zdrowym ciele, zdrowy duch!

JAK TAKA ROZGRZEWKA POWINNA WYGLĄDAĆ?
Rozgrzewka to, ogólnie rzecz ujmując, zestaw ćwiczeń rozgrzewających mięśnie i ścięgna oraz uruchamiających stawy, które mają przygotować ciało do wysiłku. Rozgrzewka pełni zasadniczo dwie role – z jednej strony zapobiega kontuzjom, a z drugiej wpływa na efektywność całego treningu.
Dobra rozgrzewka powinna trwać minimum 10 minut. W tym czasie intensywność ćwiczeń powinna stopniowo rosnąć. Wraz z nią rośnie temperatura ciała i następuje dotlenienie organizmu. W tym celu najczęściej wykonuje się różne zestawy ćwiczeń, poprzedzonych ćwiczeniami aerobowymi, takimi jak bieg, trucht (albo bieg w miejscu, jeśli ćwiczymy w domu), skakanie na skakance, pajacyki czy jazda na rowerku stacjonarnym.
Zaczynamy więc od ćwiczeń aerobowych, które pobudzają nasz układ krążeniowo-oddechowy, przyśpieszają tętno i podnoszą temperaturę ciała. A następnie przechodzimy do ćwiczeń specjalnych, związanych z zaplanowaną aktywnością. I tutaj zaczyna się różnorodność, ponieważ inna będzie rozgrzewka dla biegacza, a inna dla kulturysty. Są jednak pewne ćwiczenia wspólne i na nich na razie się skupimy.
Zestaw ćwiczeń rozgrzewających następujących po części aerobowej może być zbudowany na bazie tego, co znamy ze szkolnego WF-u. Są to zatem np. ruchy okrężne na zmianę w obie strony różnymi częściami ciała: głowy, przedramion, rąk, tułowia, bioder. Po ruchach okrężnych możemy włączyć skłony naprzemienne w obie strony, skrętoskłony, wykroki i półprzysiady, a na koniec brzuszki (np. nożyce). Należy również pamiętać o rozgrzaniu nadgarstków i palców, które nierozgrzewane często ulegają kontuzjom.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny