Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bojanowie

"POWITANIE LATA W STYLU HAWAJSKIM" "ALOHA"

Utworzono dnia 02.07.2019

W dniu 27.06.2019r. powitaliśmy lato na Ośrodku Adaptacyjno – Rehabilitacyjnym "Caritas" w Bojanowie. Spotkanie integracyjne ze względu na panujące upały odbyło się w Hawajskim klimacie. Wszystkich przybyłych gości przenieśliśmy na kolorowe i słoneczne Hawaje, prawdziwie rajską, egzotyczną wyspę, pełną ciepłych i gorących wrażeń.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Bojanów - P. Sławomir Serafin, Przewodniczący Rady Gminy P. Emil Bieleń, Z-ca Wójta Gminy Bojanów -  P. Zofia Kruk, Sekretarz Gminy Bojanów - P. Agnieszka Kobylarz, Skarbnik Gminy Bojanów - P. Beata Stolarz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - P. Krystian Marut, Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie- P. Justyna Wolak w zast. za Panią dyrektor, uczestnicy, pracownicy, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych placówek. Szczególnie powitaliśmy uczestników, pracowników i kierownika ŚDS z Cieszanowa, którzy pierwszy raz u nas gościli. Zawitali do nas także ŚDS Nisko, ŚDS Spie, ŚDS Nr 1 w Stalowej Woli, ŚDS Nr 2 w Stalowej Woli, ŚDS Tarnobrzeg, ŚDS Knapy, ŚDS Wola Raniżowska i Dom Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Pani Elżbieta Pistor - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Bojanowie powitała serdecznie i ciepło wszystkich gości  i zaprosiła wszystkich do świata pełnego kolorów, życząc wspaniałej zabawy i iście tropikalnego nastroju.

Po powitaniu prezentowała się młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie w przepięknym swoim repertuarze. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem występu i gratulujemy talentu. Dziękujemy Panu Dyrektorowi GOK za uświetnienie naszego spotkania. Dziękujemy także nauczycielom P.M. Magdziak i P.M. Michalskiej. Dziękujemy bardzo księdzu Marcinowi Kierownikowi Ośrodka Adaptacyjno-Rehabilitacyjnego w Bojanowie za gościnność, to dzięki jego uprzejmości mogliśmy spotkać się w tak pięknym miejscu. Nasi goście robili sobie zdjęcia przy fontannie gdzie od czasu do czasu korzystali z bryzy:), w otoczeniu pięknie kwitnących kwiatów. Również dziękujemy Paniom z kuchni za pyszny obiad i deser lodowy.

W programie dla naszych gości przygotowaliśmy:

- konkurs na najciekawszy strój hawajski,

- gry, zabawy, konkursy z nagrodami,

- foto-budkę,

- plażowanie koło fontanny /leżaki, koce plażowe/,

- kawę, herbatę ,soki, ciasto,

- obiad i deser lodowy,

- wspaniałą zabawę przy muzyce DJ,

Przenieśliśmy  się  w niezwykłe, rozgrzane w słońcu miejsca, urzekające magicznością oraz przecudną atmosferą. Daliśmy uczestnikom spotkania ponieść się fantazji i przygotować coś wyjątkowego, co pozwoliło wszystkim uczestnikom uroczystości bawić się w prawdziwie hawajskim stylu. Niesamowitą zabawę w tym dniu zadbał DJ "Kubuś". Uczestnicy spotkania nie schodzili z parkietu i bawili się dobrze w rytmach wakacyjnych hitów, do latino czy reggae   muzyki, z konkursami. Było ciepło, kolorowo i energetycznie.

Aby zadbać o dodatkową porcję rozrywki nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój hawajski. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości, kreatywności i wyobraźni, a także umiejętności plastycznych i manualnych, pomysłowości, estetyki wykonania i wkładu pracy terapeutów, którzy przygotowywali uczestnika z każdej placówki do konkursu na najciekawszy strój hawajski - Gratulujemy! Komisja miała, po  długich naradach, poważne zadanie żeby wytypować osoby do pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca gdyż wszystkie osoby pięknie wyglądały a na domiar wszystkiego każdy miał indywidualnie się zaprezentować do muzyki w stylu hawajskim. Och, ależ było gorąco i temperamentnie!!!

I miejsce zajął uczestnik z ŚDS Wola Raniżowska.

II miejsce uczestnik ŚDS Knapy.

III miejsce uczestniczka z ŚDS Nr 2 w Stalowej Woli.

Kolekcja "Aloha" którą , wykonali pracownicy i uczestnicy w ramach terapii zajęciowej  idealnie wpasowała się w klimat naszej  imprezy. Papierowe talerzyki, sztućce, kubki i słomki, flamingi, foto-budkę, ananasy, słodkości, papierowa i plastikowa zastawa sprawdziła się idealnie. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł. Zarówno pracownicy jak tez uczestnicy stanęli na wysokości zadania i starali się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Cieszymy się, że udało nam się zaskoczyć naszych gości niebanalnym tematem i licznymi atrakcjami! Zauroczyliśmy ich tropikalną gościnnością, która myślimy, że na zawsze pozostanie w ich pamięci  i wspomnieniach.

Gorąco dziękujemy za wspaniałą zabawę:)

Galeria ze spotkania :

Utworzono dnia 02.07.2019, 12:09

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny